Kes me oleme

Eesti Maaülikooli kammerkoor Camerata Universitatis

Kammerkoor Camerata Universitatis on alates 1990. aastast Tartus tegutsev rõõmsameelne ja ühtehoidev laulukollektiiv. Koori repertuaari on alati kuulunud Eesti klassikaline koorimuusika, barokk-, renessanss- ja kaasaegne harmooniline koorimuusika. Oleme laulnud hispaania ja inglise muusikat keskajast tänapäevani ning vaimulikku muusikat nii idast kui ka läänest. Seejuures on alati tähtsal kohal olnud eesti heliloojate looming (Kreek, Tormis, Mägi).

Algsest Tartu Ülikooli arstiteaduskonna koorist, hilisemast TÜ Kunstide Osakonna Kammerkoorist sai 2000. aastal kammerkoor Camerata Universitatis. Aastast 2004 on meie alma mater Eesti Maaülikool. Meie lauljate seas on nii Tartu Ülikooli kui ka Eesti Maaülikooli tudengeid, õppejõude ja vilistlasi. Koori dirigent on Seidi Mutso, koormeister Roosi Rõõmusaare ja hääleseadmise eest hoolitseb Karmen Puis.

Aastate jooksul oleme üles astunud nii kodustel kui ka piiritagustel võistulaulmistel. Märkimata ei saa jätta osalemist erinevatel laulupidudel, esinemisi akadeemilistel üritustel ning traditsiooniks kujunenud advendi- ja kevadkontserte. Oleme korraldanud ühiskontserte mitmete koosseisudega – meenub koostöö segakooriga Hilaro, kammerkooriga A le Coq, kammerkooriga SoLeMiJo ja Tartu Ülikooli sümfooniaorkestriga. Camerata on Eesti Kammerkooride liidu liige ning osaleb ka liidu korraldatavatel kontsertidel.

Peame koorina lugu heast muusikast, oskuslikust esitusest ja mõnusast seltskonnast. Kui tunned, et tahaksid meie tegemistest rohkem teada saada, siis oled alati oodatud meiega lähemalt tutvuma. Camerata Universitatise proovid toimuvad Tartu Ülikooli peahoones esmaspäeviti ja kolmapäeviti kell 18-20.

Meiega saab ühendust e-posti aadressil

camerata[at]emu.ee