Kes me oleme

Eesti Maaülikooli kammerkoor Camerata Universitatis


Eesti Maaülikooli kammerkoor Camerata Universitatis alustas tegevust 1990. aastal. Algsest Tartu Ülikooli arstiteaduskonna koorist, hilisemast TÜ Kunstide Osakonna Kammerkoorist sai 2000. aastal kammerkoor Camerata Universitatis. Aastast 2004 on meie alma mater Eesti Maaülikool. Meie lauljate seas on nii Tartu Ülikooli kui ka Eesti Maaülikooli tudengeid, õppejõude ja vilistlasi. Koori dirigent on aastast 1995 Seidi Mutso. Koormeister Imbi Pärtelpoeg tegutseb taas meie juures alates 2010. aastast.


Camerata Universitatise repertuaar on olnud mitmekesine. Nii näiteks oleme laulnud hispaania ja inglise muusikat keskajast tänapäevani ning vaimulikku muusikat nii idast kui ka läänest. Seejuures on alati tähtsal kohal olnud eesti heliloojate looming (Kreek, Tormis, Mägi).


Aastate jooksul oleme üles astunud nii kodustel kui ka piiritagustel võistulaulmistel. Märkimata ei saa jätta osalemist erinevatel laulupidudel, esinemisi akadeemilistel üritustel ning traditsiooniks kujunenud advendi- ja kevadkontserte. Oleme korraldanud ühiskontserte mitmete koosseisudega – meenub koostöö segakooriga Hilaro, kammerkooriga A le Coq, kammerkooriga Plicae Vocalis ja Tartu Ülikooli sümfooniaorkestriga. Camerata on Eesti Kammerkooride liidu liige ning osaleb ka liidu korraldatavatel kontsertidel.


Peame koorina lugu heast muusikast, oskuslikust esitusest ja mõnusast seltskonnast. Kui tunned, et tahaksid meie tegemistest rohkem teada saada, siis oled alati oodatud meiega lähemalt tutvuma. Camerata Universitatise proovid toimuvad Tartu Ülikooli peahoones esmaspäeviti ja kolmapäeviti kell 18-20.

Meiega saab ühendust e-posti aadressil

camerata[at]emu.ee